Дайджест подій: Світове українство на шляху до перемоги України та миру (випуск 4)

Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара Національного університету «Острозька академія» реалізовує проєкт із збору, документування та зберігання відомостей про діяльність українських осередків за кордоном із метою допомоги Україні під час російсько-української війни – «Єдність – наша сила».

Зібрана інформація буде зберігатися в електронному архіві Інституту, що згодом дозволить дослідникам використовувати ці матеріали.

У межах проєкту ми періодично публікуємо дайджести, які ілюструють важливу роль закордонного українства в підтримці України.

Наш Інститут відкритий до співпраці! Якщо Ви маєте новини, які Ви хочете, щоб ми опублікували в дайджесті, а також на наших офіційних медіаресурсах, можете надсилати їх на електронну адресу: diaspora@oa.edu.ua


Забудеш рідний край – твоє всохне коріння.
Павло Тичина


УКРАЇНСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ГРОМАДИ ЗА КОРДОНОМ


Як Світова Федерація Українських Жіночих Організацій допомагає Україні наближати Перемогу

Нещодавно відбулися Річні наради СФУЖО – 2022.

На офіційній Facebook-сторінці СФУЖО опубліковано презентаційні матеріали, які ілюструють багатогранну діяльність світового українського жіноцтва в справі підтримки України та наближенні Перемоги в кривавій війні, спричиненої путінською росією.

Деталі за посиланням: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02JF6PJ5JEKNRJH9cVGwiTgkAPPF8wF3GNBvj9TkfoV6NiXXWLv75kTrWKtnHeTvf6l&id=503260099748756


Українські громади в світі вшанували пам’ять жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 рр.

Від 26 листопада українці всього світу започаткували річне відзначення 90-х роковин Голодомору. У цей день СКУ закликав усіх українців та друзів України запалити свічку у вікнах їхніх осель у пам’ять про жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 рр., а також взяти активну участь у пам’ятних заходах, що відбуватимуться у громадах країн світу. На сторінці СКУ в соціальній мережі Facebook відбулася прем’єра міні-фільму «Імена на стінах».

Деталі за посиланням: https://www.ukrainianworldcongress.org/ua/svitovi-ukra%d1%97nski-gromadi-vshanuvali-pamyat-zhertv-golodomoru-genoczidu/


Cвітовий Конґрес Українців розпочав співпрацю з Military Media Center

Починаючи з листопада 2022 року, СКУ співпрацюватиме та буде надавати всебічну підтримку головному медійному майданчику сил оборони та безпеки України Military Media Center.

Military Media Center — медійний майданчик, де акумулюються усі комунікаційні спроможності сил оборони та безпеки України. Метою Центру, створеного у серпні 2022, є просування єдиної інформаційної політики щодо відсічі збройної агресії російської федерації проти України.

Деталі за посиланням: https://www.ukrainianworldcongress.org/ua/cvitovij-kon%d2%91res-ukra%d1%97ncziv-rozpochav-spivpraczyu-z-military-media-center/


Наукове товариство ім. Шевченка в Америці опублікувало перелік інформаційних ресурсів про війну в Україні

На офіційному сайті НТШ-А опубліковано сторінку з переліком новинних ресурсів (статті, відео, інтерв’ю), які висвітлюють події російсько-української війни. Там також наведено про заходи, які проводить Товариство на дану тематику. Як зазначено, сторінка буде періодично оновлюватися.

Деталі за посиланням: https://shevchenko.org/resource-page-on-russias-war-against-ukraine/


У Чорногорії відкрили четвертий Український центр

Посольство України в Чорногорії разом з Українською асоціацією «Добра Справа» взяло участь у відкритті вже четвертого Українського центра в Чорногорії – в місті Будва. Головним фінансовим спонсором виступили німецький фонд “Help” та Міжнародна організація міграції.

Український центр у Будві включатиме кризовий штаб допомоги українцям, український культурно-освітній центр, українську бібліотеку, представництво Української асоціації «Добра справа».

Деталі за посиланням: https://www.ukrinform.ua/rubric-diaspora/3621514-u-cornogorii-vidkrili-cetvertij-ukrainskij-centr.html


Відбулася конференція «Українці в Румунії. Історія, сучасність і перспектива»

В осередку Бухарестської філії Союзу українців Румунії відбулася IV-та міжнародна конференція «Українці в Румунії. Історія, сучасність і перспектива» (8-11 листопада 2022 р.), організована комісією з питань культури СУР. За повідомленням, понад 100 осіб взяли участь у двох секціях конференції: «Література і культура» та «Міжкультурний діалог», з яких 48 виступили з доповідями, пов’язаними з культурою, літературою та історією українців Румунії, котрі будуть видані у збірнику.

Деталі за посиланням: https://www.ukrinform.ua/rubric-diaspora/3617069-diaspora-provela-konferenciu-ukrainci-v-rumunii-istoria-sucasnist-i-perspektiva.html


Українці в Фрайбурзі (Німеччина) представили українську кухню на німецькому фестивалі

11-13 листопада 2022 р. у виставковому центрі Фрайбурга відбулося гастрономічне свято під назвою Plaza Culinaria. Німецько-українське товариство презентувало Львів – місто-партнер Фрайбурга.

Гості свята куштували страви української кухні та купували українські сувеніри, солодощі, а також книги про українську кулінарну культуру.

Під час виставки українська громада збирала пожертви на допомогу Україні.

Деталі за посиланням: https://www.global-ukraine.org/news/ukrajinci-u-frayburzi-predstavili-ukrajinsku-kuhnyu-na-nimeckomu-festivali/news_details


СВІТОВОМУ КОНҐРЕСУ УКРАЇНЦІВ – 55 РОКІВ!


Вітання СКУ від Інституту досліджень української діаспори НаУОА

З нагоди знакової дати директорка Інституту досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара Національного університету «Острозька академія» проф. Алла Атаманенко надіслала для Президента СКУ Павла Ґрода вітального листа, в якому відзначила значиму роботу СКУ за роки діяльності та його вагому роль як глобального голосу закордонного українства в світі.

Текст вітання на сайті Інституту: https://idud.oa.edu.ua/svitovomu-kongresu-ukrayincziv-55/


Відеоролик «Світовий Конґрес Українців: 55 років боротьби за вільну Україну»


ВІДЕО


«Українські Дні» в Конгресі США: як українські американці зустрічалися із обраними представниками

У Конгресі США пройшли «Українські Дні». Головними пріорітетами визначили оборонну допомогу, розслідування воєнних злочинів росії, визнання росії державою-спонсоркою тероризму, посилення санкцій та визнання Голодомору – геноцидом українського народу на державному рівні.

Доступ за посиланням: https://ukrainian.voanews.com/a/ukrayinski-dni-kongres-ssha/6844304.html

 

© Назар Мартинюк (упорядкування)
© Дмитро Стретович (дизайн)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *