СВІТОВОМУ КОНҐРЕСУ УКРАЇНЦІВ – 55!

Колектив Інституту досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара Національного університету «Острозька академія» щиро вітає Світовий Конґрес Українців із знаковою датою – 55-літтям!

За роки своєї діяльності СКУ став глобальним голосом і чинником консолідації закордонного українства в світі, захисником інтересів України на міжнародній арені. Плідна праця Проводу СКУ, його структурних підрозділів і всіх організацій-членів сприяє покращенню іміджу та бренду України в світі, розвінчуванню стереотипів і брехливих міфів про українську історію та культуру, робить значний внесок у розбудову української освіти та науки в діаспорі. Складно недооцінити роботу СКУ щодо поширення знань про Голодомор в Україні 1932–1933 рр. у світі та визнання його іноземною спільнотою геноцидом українського народу. Важливе завдання СКУ, яке виконується належним чином упродовж багатьох років – збереження української ідентичності та самоідентифікації закордонними українцями в різних країнах світу, плекання української мови. Така багатогранна діяльність СКУ потребує детального вивчення та висвітлення і безумовно ще знайде своїх дослідників.

У надзвичайно складний час російсько-української війни, СКУ посильно підтримує Україну та українців: передає кошти для Збройних Сил, надсилає необхідну гуманітарну допомогу, допомагає українським біженцям у різних країнах, закликає зарубіжні держави не мовчати, коли в Україні триває жорстока та безжальна війна, а українці своїми життями боронять не лише рідну землю, а й демократичні цінності всього прогресивного світу та його безпеку в цілому. Кожен із нас працює на своєму фронті, для СКУ – це фронт згуртування закордонних українців і координація їхніх дій для підтримки України, проведення різноманітних акцій, мітингів тощо. Ініціатива СКУ “Єднаймось з Україною” має вагоме значення для майбутньої Перемоги України. Міжнародне співтовариство побачило, що українці, де б вони не проживали, мають потужний зв’язок і завжди залишаються єдиними, бо саме в згуртованості полягає одна із запорук нашої сили.

Радіємо, що між нашим Інститутом та Світовим Конґресом Українців налагоджено співпрацю. Неодноразово представники СКУ були учасниками наукових заходів, які ми організовували. Пишаємося, що патрон нашого Інституту – світлої пам’яті проф. д-р. Любомир Роман Винар тривалий час був очільником Світової Наукової Ради при СКУ й спільними зусиллями нам вдалося реалізувати низку важливих проєктів. Впевнені, що в майбутньому ми посилимо наші контакти та напрямки взаємодії.

Зичимо процвітання для СКУ та успіху в реалізації всіх поставлених цілей та задумів задля підтримки української спільноти в світі, розвитку України, її процвітання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *