Проєкти для молоді

Всеукраїнський конкурс “Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра”

У 2018 році Інститутом у співпраці з факультетом міжнародних відносин НаУОА та його Науковим товариством студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина ініційовано проведення Всеукраїнського конкурсу для учнівської та студентської молоді “Закордонне українство: вчора, сьогодні завтра”. Інтелектуальне змагання було вирішено проводити кожного навчального року.

Переможці конкурсу – учасники I Всеукраїнського молодіжного наукового симпозіуму в НаУОА (2018 р.)

Мета конкурсу полягає в популяризації діяльності закордонного українства, дослідженні досягнень українців за кордоном, збереженні історичної пам’яті та національно-патріотичному вихованні дітей та молоді.

Переможці конкурсу – учні Новоселицької загальноосвітньої школи I-III ступенів (Хмельницька область) із своїм наставником Ларисою Богданівною Бученко, вчителем історії, в НаУОА (2019 р.)

Конкурс є стимулом не лише для наукових досліджень, а й для формування джерельної бази вивчення історії міграції з України та закордонних українців. Його проведення щоразу засвідчує, що закордонне українство є надзвичайно цікавим об’єктом проведення наукових досліджень, різноманітних творчих розвідок та краєзнавчих експедицій.

Вручення пам’ятного подарунка Оксані Василівні Бігдаш, директорці Буртинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, науковому керівникові конкурсанта-переможця (зал засідань вченої ради НаУОА, 2019 р.)

У 2017-2018 навчальному році захід охопив 7 областей України (отримано 93 роботи, призовими місцями відзначено 35 конкурсних досліджень), а вже у 2018-2019 навчальному році – 8 областей (було надіслано 110 робіт, переможцями було визнано 42 учасника, яким присуджено Дипломи І, ІІ та ІІІ ступеня, а конкурсантів, чиї роботи вирізнялися креативним підходом, відзначено Подяками).

Обговорення актуальних проблем дослідження феномену закордонного українства в рамках роботи
ІІ Всеукраїнського молодіжного наукового симпозіуму в НаУОА (2019 р.)

Переможці конкурсу та їхні наукові/педагогічні керівники також були відзначені цінними книгами-подарунками, переданими Інституту Науковим товариством ім. Шевченка в Америці та Канадським інститутом українських студій.

Молодіжна секція досліджень української діаспори

Секція досліджень української діаспори Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина факультету міжнародних відносин НаУОА покликана всебічно вивчати внесок закордонних українців у розвиток науки і техніки, мистецтва. Метою діяльності цієї секції є тісна співпраця із НДЦ “Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара” та Українським історичним товариством. Члени секції постійно друкуються в студентському науковому журналі “Terra Incognita”, англомовному збірнику тез доповідей студентських наукових читань “Ad Fontes”. Члени секції також є волонтерами Інституту, долучаються до проведення наукових заходів, займаються дослідженням українців зарубіжжя.

Голова секції Назар Мартинюк доповідає під час викладацько-студентської наукової конференції “Дні науки” Національного університету “Острозька академія” (2019 р.)

Голова секції Назар Мартинюк виступає на відкритті ІІ Всеукраїнського молодіжного наукового симпозіуму в НаУОА (2019 р.)