Діяльність українців у Пескарі (Італія) задля підтримки та перемоги України

Із початком війни в Україні Італійська республіка демонструє титанічну допомогу українському народу. У місті Кьєті Скало, що в регіоні Абруццо, з перших днів війни на базі храму Святих Костянтина та Єлени, священнослужителем якого є отець Анатолій Грицьків, було створено пункт збору гуманітарної допомоги для українського населення. Кожний день люди приносили медикаменти першої допомоги, продукти харчування, речі, дитячі коляски та інше. Ми, як українці та прихожани цієї церкви, перекладали на українську інструкції для медичного застосування лікарських засобів та укомплектовували посилки до України. Також багато асоціацій та аптек жертвували ліки, пластирі, джгути та дезінфектори.

Вперше 27 лютого ми закликали про допомогу українському народу на традиційному святі Карнавалі в місті Торре Векья, де розповіли про події, що сколихнули весь світ.

У березні сімейний італо-український дует “Addaverè” (солісти подружжя Морено Пінті та Ольга Вакуліч) взяли участь у благодійному концерті під керівництвом українського диригента Оксани Гончак у музичній консерваторії імені Луїзи Д’анунціо міста Пескара. Разом з оркестром консерваторії та оркестром міста Атрі, яким керує пані Гончак, ми виконали Гімн України, Молитву за Україну та автентичні пісні з Рівненщини та Черкащини.

У квітні взяли участь у відкритті пункту збору гуманітарної допомоги на базі торговельного комплексу Чентауро.

Під час Страсного тижня долучилися до концертів у селах Букьяніко та Фара фіорум Петрі. Разом з італійським композитором Франческо Паоло Мартінікьйо виконали пісню “Молитва за Україну”, яку склав композитор у перші дні війни та приніс нам на репетицію з хором. Також виконали традиційні псалми з Київщини.

У червні взяли участь в благодійному концерті в місті Манопелло, громадою якого під час концерту було зібрано одну тисячу євро лише лотереєю. Там на підтримку України у війні з росією виступив сімейний італо-український дует “Addaverè” з українськими та італійськими традиційними піснями.

Також організували та провели в селі Букьяніко разом з Асоціацією італійських хорів та Асоціацією українських хорів свято Івана Купала в двомовному форматі та традиціях для італійців та українських сімей, котрі наразі знаходяться в регіоні. На святі продемонстрували традиції святкування Івана Купала з Рівненщини, записаного Ольгою Вакуліч у фольклорних експедиціях: обряди, символіка древнього свята за старим календарем. Це свято виявилось схожим зі святом літнього циклу в Італії.

Прихожани-українці храму Святих Костянтина та Єлени у місті Кьєті Скало також взяли участь в благодійному вечері та концерті для сімей переселенців, котрі на даний момент живуть в Чернівцях, де дуетом виконали музичні зразки з українських та італійських земель.

Інформацію про діяльність українського осередку
в Пескарі (Республіка Італія)
підготувала та надала Ольга Вакуліч

Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *