Дайджест подій: Світове українство на шляху до перемоги України та миру (випуск 2)

Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара Національного університету «Острозька академія» реалізовує проєкт із збору, документування та зберігання відомостей про діяльність українських осередків за кордоном із метою допомоги Україні під час російсько-української війни – «Єдність – наша сила».

Зібрана інформація буде зберігатися в електронному архіві Інституту, що згодом дозволить дослідникам використовувати ці матеріали.

У межах проєкту ми публікуватимемо дайджести, які ілюструватимуть важливу роль закордонного українства в підтримці України.

Наш Інститут відкритий до співпраці! Якщо Ви маєте новини, які Ви хочете, щоб ми опублікували у нашому дайджесті, а також на наших офіційних медіаресурсах, можете надсилати їх на нашу офіційну електронну адресу: diaspora@oa.edu.ua

Acta non verba! (Не словом, а ділом!)


УКРАЇНСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ГРОМАДИ ЗА КОРДОНОМ


СКУ залучив до співпраці найвидатніших генералів світу для зміцнення та забезпечення сил тероборони України

Світовий Конґрес Українців (СКУ) представив четверо найвидатніших у світі воєначальників, які сформували Стратегічну консультативну раду (SAC) і надаватимуть СКУ підтримку та консультації в рамках кампанії “Unite With Ukraine”. Стратегічна консультативна рада поставила за мету забезпечити 100 000 бійців із сил територіальної оборони України першочерговими засобами захисту, такими як каски, бронежилети, балістичні окуляри та медичні аптечки, про що було заявлено на прес-конференції за участі генералів.

Детальніше: https://www.ukrainianworldcongress.org/ua/sku-zaluchiv-do-spivpraczi-najvidatnishih-generaliv-svitu-dlya-zmicznennya-ta-zabezpechennya-sil-teroboroni/


Мінцифра та UNITED24 починають співпрацю зі Світовим Конґресом Українців у межах проєкту «Армія дронів»

Під час проведення Міжнародної конференції з питань відновлення України у Лугано, Швейцарія, Міністерство цифрової трансформації України та Світовий Конґрес Українців (СКУ) підписали Меморандум про співпрацю з метою підтримки фандрейзингової платформи UNITED24. Перший проєкт U24, який підтримає СКУ, – «Армія дронів». Співпраця включатиме промоцію, спільний фандрейзинг з платформою СКУ UniteWithUkraine та закупівлю дронів, що допоможуть ЗСУ моніторити близько 2 470 км лінії фронту для захисту України.

Детальніше: https://www.ukrainianworldcongress.org/ua/minczifra-ta-united24-pochinayut-spivpraczyu-zi-svitovim-kon%d2%91resom-ukra%d1%97ncziv-u-mezhah-pro%d1%94ktu-armiya-droniv/


Презентація проєкту Fighting Chance Ukraine

15 липня 2022 року в Генеральному консульстві України в Нью-Йорку (США) відбулась презентація нового проєкту  Українського Конґресового Комітету Америки “Fighting Chance Ukraine”. Його мета – активізувати надання американськими неурядовими організаціями нелетальної військової допомоги Збройним силам України, зокрема окремому роду сил ЗСУ – Силам територіальної оборони, проведена за участю одного з лідерів проєкту, колишнього заступника Секретаря військово-морських сил США Джеррі Халтіна, а також представників Міністерства оборони України, Генконсульства та УККА.

Детальніше: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0pXmuidyxtwRQM4Yt7difvdheC8BzvpqXC2xVH4tazGLJnYubwiyAaQbP5igyzPBbl&id=100069362733054

Офіційний сайт проєкту “Fighting Chance Ukraine”: https://www.fightingchanceukraine.org/

Facebook-сторінка проєкту “Fighting Chance Ukraine”: https://www.facebook.com/FightingChanceUkraine/


У Японії створено нову українську громадську організацію

«Вітаємо і представляємо нову громадську організацію, створену українцями Японії – Українську асоціацію Префектури Фукуока!», – йдеться в повідомленні на Facebook-сторінці Посольства України в Японії.  Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара НаУОА також привітав новостворену організацію. Довгострокова перспектива, яку вбачає Асоціація, задля покращення українсько-японських відносин – освітня та наукова співпраця. Впевнені, що спільна робота у цих напрямках є ефективною та важливою.

Офіційний сайт Асоціації українців префектури Фукуока “UAFukuoka”: https://uafukuoka.org/


Українці у Стокгольмі організували благодійний культурний фестиваль

17 липня 2022 року у Стокгольмі відбувся Український культурний фестиваль. Організаторами заходу були Vintervikens Trädgård, Українська Жіноча Організація в Швеції, Stockholm Tactical Fundraising Ukraine, Kulturforum STHLM, För barn och unga på flykt Ukrainska konstnärer, Illustratörer och kreatörer i Sverige.

Детальніше: https://www.global-ukraine.org/news/ukrajinci-u-stokgolmi-organizuvali-blagodiyniy-kulturniy-festival/news_details


Діяльність українців у Пескарі (Італія) задля підтримки та перемоги України

У межах проєкту «Єдність – наша сила» на електронну адресу Інституту було надіслано матеріали про діяльність українського осередку в Пескарі в справі підтримки України, які підготувала та надала Ольга Вакуліч.

Детальніше: https://idud.oa.edu.ua/diyalnist-ukrayincziv-u-peskari-italiya-zadlya-pidtrymky-ta-peremogy-ukrayiny/


В Естонії перед посольством рф провели акцію на захист української культури

Конгрес українців Естонії та Український культурний центр м. Таллінн організували перед будівлею посольства рф акцію на захист культурного надбання України від знищення росією.

Детальніше: https://www.ukrinform.ua/rubric-diaspora/3524545-v-estonii-pered-posolstvom-rf-proveli-akciu-na-zahist-ukrainskoi-kulturi.html?fbclid=IwAR1_mYNfQjJKM_urxUl4Y1XJ2KfkJpBCX7UupLVntaTpOcJWRHiGTesyZj4


МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЗАКОРДОННИХ УКРАЇНЦІВ


Онлайн-курс фандрейзингу для діаспори «Пошук ресурсів: коли закінчуються гроші». Заняття 2 – «Як закохувати в себе донорів?» (13 липня 2022 р.)

13 липня 2022 року відбулося друге заняття з онлайн-курсу фандрейзингу для діаспори «Пошук ресурсів: коли закінчуються гроші» Фундації Global Ukraine. На нього зареєструвалися 200 учасників з-понад 70 країн світу.  Під час онлайн-курсу з фандрейзингу лекторка Віоріка Олару, координаторка та менеджерка проєктів у міжнародних організаціях при ООН та ЄС, поділилася з учасниками порадами, як написати успішну заявку, завоювати довіру донорів та будувати краудфандингову кампанію. Заняття відбувалося в інтерактивному форматі.

Детальніше: https://www.global-ukraine.org/news/onlayn-kurs-z-fandreyzingu-vid-global-ukraine-yak-stvoryuvati-uspishni-grantovi-zayavki/news_details


АНОНСИ


Онлайн-курс фандрейзингу для діаспори «Пошук ресурсів: коли закінчуються гроші». Заняття 3 – «Як писати грантову заявку?»

Третє заняття з онлайн-курсу фандрейзингу для діаспори «Пошук ресурсів: коли закінчуються гроші» відбудеться 27 липня 2022 року. Лекторкою буде Оксана Дащаківська, кандидатка політологічних наук, викладачка УКУ, тренерка, експертка із залучення, керівниця представництва МФ «Відродження». Мова заходу – українська. Зустріч буде присвячена роботі міжнародних донорських фондів.

Детальніше: https://www.global-ukraine.org/news/tretye-zanyattya-z-onlayn-kursu-fandreyzingu-dlya-diaspori-vid-global-ukraine/news_details


Круглий стіл «Дослідники української діаспори» (Київ, 4-6 жовтня 2022 р.).

У межах Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг», яка відбудеться 4-6 жовтня 2022 року (м. Київ, Україна), відділом зарубіжної україніки Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського заплановано проведення круглого столу «Дослідники української діаспори».

Детальніше в інформаційному листі: https://idud.oa.edu.ua/kruglyj-stil-doslidnyky-ukrayinskoyi-diaspory-kyiv-4-6-zhovtnya-2022-r/


ВІДЕО


Відеозаписи IX Міжнародної наукової конференції «Українська діаспора: проблеми дослідження» (2021 р.)

На офіційному сайті та YouTube-каналі Інституту опубліковано записи пленарних і секційних засідань IX Міжнародної наукової конференції «Українська діаспора: проблеми дослідження», яка відбулася 21-22 жовтня 2021 року. Проведений захід став справжнім науковим марафоном, який висвітлив актуальні проблеми суспільно-політичного і культурного життя закордонних українців, наукове дослідження феномену української еміграції, міжнародну діяльність світового українства, життєві шляхи відомих українців зарубіжжя та ін.

Доступ за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=WkO2pCpOoB0&list=PLBhCuHRpdCVTTHBXXo4o1MAEdRD5LSzoG


Про зусилля українських громад, спрямовані на підтримку України, можна дізнатися більше на офіційній Facebook-сторінці нашого Інституту: https://www.facebook.com/idud.oa

© Назар Мартинюк (упорядкування)
© Дмитро Стретович (дизайн)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *