Продовжено терміни проведення IV Всеукраїнського конкурсу «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра»

1 листопада 2022 року Інститут за співпраці з Науковим товариством студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки НаУОА оголосив IV Всеукраїнський конкурс серед учнівської молоді «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра». На сьогодні, конкурсні роботи подали учасники з різних областей України. Вони висвітлюють різноманітні аспекти життя та діяльності закордонних українців.

На звернення учасників та в зв’язку зі складною ситуацією в Україні, спричиненою повномасштабним воєнним вторгнення путінської росії, терміни проведення конкурсу були продовжені – до 1 лютого 2023 року.

Мета конкурсу полягає у вивченні багатогранної діяльності світового українства, дослідженні ролі закордонних українців у процесі розвитку України та його значення задля перемоги України в російсько-українській війні, збереженні історичної пам’яті та національно-патріотичному вихованні дітей та молоді.

Термін проведення: 1 листопада – 1 лютого 2023 р. (включно).

До участі запрошуються здобувачі освіти 9-11 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Переможці, учасники конкурсу, а також їхні педагогічні наставники будуть відзначені Дипломами, Подяками та сертифікатами (електронними). Вибрані роботи конкурсантів будуть опубліковані на офіційних ресурсах Інституту.

Для участі в IV Всеукраїнському конкурсі серед учнівської молоді «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра» необхідно:

1. Підготувати есе (до 6 сторінок) на одну із запропонованих тем:
    • «Роль світового українства в російсько-українській війні»;
    • «Закордонне українство як чинник формування українського іміджу в світі»;
    • «Світовий Конґрес Українців – 55 років діяльності»;
    • «Яким я бачу розвиток співпраці між Україною та закордонним українством»;
    • «Закордонне українство та зовнішня політика України: шляхи та перспективи співпраці»;
    • «Світове українство як фактор збереження української ідентичності в світі»;
    • «Яким є майбутнє закордонного українства в країнах поселення?»;
    • «Аналіз політичних можливостей закордонних українців у країнах поселення».
  1. Розмістити допис про участь в конкурсі в соціальній мережі Facebook або Instagram та позначати хештег #idudnauoa. Допис у соціальній мережі має бути публічним і відкритим для перегляду.
  2. Заповнити заявку учасника в Google Forms та завантажити конкурсну роботу: https://forms.gle/U8S7tkqu5ccWKKjc7.

Вимоги до конкурсних робіт: MS Word, 14 кегль, інтервал – 1,5, вирівнювання – по ширині, абзацний відступ – 1,25 (без інтервалів між абзацами одного стилю), шрифт Times New Roman. Усі роботи будуть перевірені на плагіат. У випадку недотримання норм академічної доброчесності конкурсні роботи будуть дискваліфіковані, а повідомлення про вияв плагіату буде доведений до відома керівництва закладу освіти, який представляє учасник. Всі використані джерела та література (включно з Інтернет-джерелами) мають бути зазначені в роботі (оформлені як посторінкові автоматичні підрядкові покликання згідно бібліографічного стандарту ДСТУ 8302:2015). Наприкінці роботи має бути наведений список використаних джерел та літератури.

У верхньому лівому кутку необхідно вказати ім’я та прізвище автора роботи, контактну електронну адресу; повну назву закладу освіти, який представляє учасник; ім’я та прізвище педагогічного керівника, його посаду та педагогічне/наукове звання (за наявності), контактну електронну адресу. Нумерації сторінок ставити не варто.

Результати конкурсу будуть опубліковані на офіційному сайті Інституту досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара та доведені до відома учасників інтелектуального змагання після 15 лютого 2023 року.

Усі учасники конкурсу та їхні педагогічні наставники отримають запрошення взяти участь у Всеукраїнському молодіжному науковому симпозіумі, що відбудеться в травні 2023 р. (про формат проведення буде повідомлено додатково).

Із запитаннями та пропозиціями просимо звертатись до координатора конкурсу: Назар Мартинюк, електронна адреса: diaspora@oa.edu.ua.