Підведено підсумки грантового проєкту по збереженню та діджиталізації рідкісних і раритетних видань із колекцій Острозької академії

28 грудня 2022 року відбулася презентація результатів реалізації грантового проєкту «Збереження та діджиталізація стародруків та рідкісних книг із колекцій Національного університету “Острозька академія”». Його автори та виконавці – співробітники Музею історії НаУОА та Інституту досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара.

Реалізувати проєкт вдалося завдяки фінансуванню зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федерального міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина та Goethe-Institut. Крім цифровізації рідкісних і раритетних видань було закуплено обладнання для створення правильних мікрокліматичних і безпечних умов їхнього зберігання. Електронні копії книг будуть доступні в режимі вільного доступу на спеціальному веб-ресурсі “Pro libris”. Загалом було опрацьовано 40 найбільш цінних і рідкісних видань із колекцій Острозької академії.

У межах проєкту також було оцифровано низку цінних видань діаспоріани, які зберігаються в бібліотечних фондах нашого Інституту. Їхні описи будуть періодично публікуватися на сторінці Інституту в Facebook: https://www.facebook.com/idud.oa/

«Збереження історичної спадщини української діаспори є одним із ключових завдань нашого Інституту. У нас досить потужна бібліотека, яка містить близько 40 тис. видань, колекції наукових інституцій, громадських організацій та приватних осіб. Я сподіваюся, що після завершення проєкту ми продовжимо сканування наших рідкісних видань і вони будуть доступні читачам, науковцям й збережені для наступних поколінь»,  – зазначила директорка Інституту Алла Атаманенко.