Круглий стіл «Миколі Мушинці – 85!»

Микола Мушинка – відомий вчений українського походження зі Словаччини, науковий доробок котрого налічує численні праці. Він – доктор філологічних наук, професор, дійсний член та Президент НТШ у Словаччині, Голова Асоціації україністів Словаччини, іноземний член Національної академії наук України, член Міжнародної комісії з дослідження національної культури Карпат та Балкан. 20 лютого 2021 року український дослідник відзначив свій ювілей – 85-ліття з дня народження.

Життєва книга академіка Миколи Мушинки містить і острозькі сторінки. Зокрема, за значний внесок у розвиток національної освіти, науки, культури та духовності 28 вересня 2012 року Миколі Мушинці було вручено Диплом Почесного доктора Національного університету «Острозька академія». Завдяки його сприянню та щедрим дарам книгозбірня нашого Інституту поповнилася раритетними та цінними виданнями. Неодноразово академік Микола Мушинка брав участь в наукових зустрічах, які проводилися нашим Інститутом.

24 лютого Закарпатською академією мистецтв у онлайн-режимі було проведено урочистий круглий стіл «Миколі Мушинці – 85!», у якому взяли участь провідні науковці, діячі культури та мистецтва (із програмою заходу можна ознайомитися тут). Модераторкою зібрання була проректорка Закарпатської академії мистецтв, кандидатка філологічних наук, доцентка Наталія Ребрик.

Від Національного університету «Острозька академія» долучилися до події деканеса факультету міжнародних відносин, директорка НДЦ «Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара» (НДЦ ІДУД), докторка історичних наук, професорка Алла Атаманенко, співробітник НДЦ ІДУД Назар Мартинюк, студенти магістратури спеціальності 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії (ОПП «Міжнародні відносини») Дмитро Стретович і Вікторія Полушко.

Професорка Алла Атаманенко від імені ректора НаУОА професора Ігоря Пасічника та колективу НДЦ ІДУД привітала пана Миколу з ювілеєм та розповіла про його співпрацю з Академією.

Зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері. Дякуємо пані Наталії Ребрик за добру організацію заходу.

Принагідно, хочемо висловити ще раз сердечні вітання з нагоди ювілею вельмишановному та дорогому панові Миколі Мушинці, засвідчити шанування його дорогій дружині пані Магді. Ми завжди раді бачити Вас у нашому Інституті та Острозькій академії.