Запрошуємо взяти участь у міжнародній науковій конференції

Науково-дослідний центр «Інститут досліджень української діаспори
імені професора Любомира Винара»
Національного університету «Острозька академія»

Наукове коло докторантів «Ucrainica» (Республіка Польща)

Наукове товариство студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина
Національного університету «Острозька академія»

Запрошують на:

Міжнародну наукову конференцію “Глобальні виклики. Досвід Центрально-Східної Європи”

22 грудня 2020 року

ОНЛАЙН

Запрошуємо науковців: істориків, політологів, фахівців з міжнародних відносин, соціологів, мовознавців, літературознавців, культурознавців та інших взяти участь у конференції, темою якої є історичні і нинішні проблеми регіону Центрально-Східної Європи.

Конференція відбудеться 22 грудня 2020 року в онлайн режимі за посередництвом платформи ZOOM.

Мови конференції: українська, польська, англійська.

Інформаційний партнер заходу – сайт української діаспори “Стожари”.

Пропоновані напрямки дискусій:

1) Світові кризи та соціальні зміни

Пандемія коронавірусу, призупинення розвитку економіки та падіння ВВП, зміни клімату, активізація міграційних процесів. Темами, що обговорюватимуться на панелі, будуть світові кризи, які обрушились на соціуми країн регіону Центрально-Східної Європи. Їхні причини, вплив на різні аспекти суспільного життя  та наслідки.

2) Світові кризи: історичний контекст

Панель буде спробою проаналізувати кризові явища в історичній перспективі – як вони впливали на розвиток того чи іншого суспільства та людства загалом, порівнянню їх причин, наслідків та реакцій на них. Також у рамках цієї панелі ми спробуємо поглянути як змінювався сам концепт кризи та ставлення людей до нього. Наголос буде робитися на досвіді та прикладах із Центрально-Східної Європи.

3) Виклики в міжнародних відносинах

Панель буде спробою дати відповідь на питання яким чином сучасні виклики є загрозою стабільності сьогоднішньої системи міжнародних відносин та чи наслідки криз є завжди негативними для розвитку світосистеми. Насамперед, дискусія концентруватиметься на питаннях взаємовідносин України з країнами Центрально-Східної Європи, але відкритими до обговорення залишаються інші питання міжнародних систем та глобального розвитку, зокрема можливої зміни міжнародного балансу сил внаслідок розвитку кризових явищ у сучасному світі.

4) Культурно-цивілізаційна трансформація. Відповідь чи наслідок?

Панель буде присвячена змінам культури як відповіді на різні соціальні виклики розвитку суспільства регіону Центрально-Східної Європи та формуванню нової ідентичності в умовах культурно-цивілізаційних перетворень. Панель покликана обговорити останні зміни, які зараз відбуваються в культурному житті центрально-східних європейських країн, проаналізувати їх і надати їм ретельну оцінку.

Заявку на виступ просимо надіслати до 17 грудня 2020 року на  e-mail: koloucrainica@gmail.com

В заявці потрібно подати:

• ім’я та прізвище
  • адресу електронної пошти і номер телефону,
  • афіліація / місце роботи / навчання в аспірантурі чи докторантурі, спеціальність і рік навчання
  • мова виступу
  • тема виступу
  • тези виступу (до 500 слів)

Про результати набору заявок повідомимо електронною поштою до 19 грудня 2020 р.

За результатами конференції вибрані статті будуть опубліковані в науковому часописі “Наукові записки Кола аспірантів “Ucrainica” (електронна форма, Том 3)

Участь та публікація безкоштовна безкоштовна!

Ваші запитання просимо надсилати на e-mail: koloucrainica@gmail.com

Інформаційний лист.pdf