Франкомовна монографія Ірини Матяш про Ежена Деслава тепер доступна в електронному форматі

У 2019 році під егідою Міністерства закордонних справ України, Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин (НТІДМВ), Інституту історії України Національної академії України, Інституту досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара Національного університету «Острозька академія» світ побачила франкомовна монографія Голови Правління НТІДМВ, докторки історичних наук, професорки Ірини Матяш, присвячена постаті Ежена Деслава.

Наукове видання розповідає про життя та творчість Ежена Деслава (Євгена Слабченка, 8.12.1899–10.09.1966), відомого французького митця, представника кіноавангарду. На основі опрацьованих авторкою архівних матеріалів, які зберігаються в українських і канадських архівах, відтворено його діяльність, у якій він проявив себе як громадський діяч в еміграції, режисер, збирач архівних матеріалів, дослідник дипломатичної історії та автор «Дипломатичної історії України».

Як йдеться на офіційній сторінці Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин у Facebook:

«Росіяни постійно привласнювали постать Євгена Слабченка та називали його російським режисером. Дана дослідницька розвідка спростовує це, допомагає простежити віхи діяльності відомого українця. Видання є важливим явищем публічної дипломатії України, адже допомагає іноземній аудиторії дізнаватися більше про правдиві сторінки історії України, а також сприяє розвінчуванню міфів, які тривалий час намагалася вкоренити в свідомості світової спільноти росія».

Книга доступна до перегляду та скачування у вільному доступі на сайті НТІДМВ.

Із монографією також можна ознайомитися в рубриці «Видання» на сайті нашого Інституту.