Дайджест подій: Світове українство на шляху до перемоги України та миру (випуск 3)

Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара Національного університету «Острозька академія» реалізовує проєкт із збору, документування та зберігання відомостей про діяльність українських осередків за кордоном із метою допомоги Україні під час російсько-української війни – «Єдність – наша сила».

Зібрана інформація буде зберігатися в електронному архіві Інституту, що згодом дозволить дослідникам використовувати ці матеріали.

У межах проєкту ми періодично публікуємо дайджести, які ілюструють важливу роль закордонного українства в підтримці України.

Наш Інститут відкритий до співпраці! Якщо Ви маєте новини, які Ви хочете, щоб ми опублікували в дайджесті, а також на наших офіційних медіаресурсах, можете надсилати їх на електронну адресу: diaspora@oa.edu.ua


«А ви думали, що Україна так просто. Україна – це супер. Україна – це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни»
(Ліна Костенко)


УКРАЇНСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ГРОМАДИ ЗА КОРДОНОМ


Як українські громади відзначали 31-шу річницю Незалежності України

«Цю особливу, тридцять першу, річницю Незалежності, яка припала на 6 місяців повномасштабної війни з росією, світові українські громади відзначили численними зібраннями та демонстраціями у столицях своїх країн», – йдеться на офіційному сайті Світового Конґресу Українців.

Деталі за посиланням: https://www.ukrainianworldcongress.org/ua/yak-svitovi-ukra%d1%97nski-gromadi-vidznachili-31-richniczyu-nezalezhnosti/


У Канаді відзначили День Незалежності України та 130-ту річницю поселення українців

У Канаді урочисто відзначили День Незалежності України та 130-ту річницю поселення українців у Альберті в містечку Ламонт. Саме туди 130 років тому назад приїхали перші українські переселенці з села Небилів на Івано-Франківщині.

Джерело: Facebook-сторінка Генерального консула України в Едмонтоні Олександра Данилейка https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0277wUbdsq3xKT1rDpRH3peB51DXtKwi3c2GXrcEUeXWCtdoRDaZwPXxgdrUZDsJfbl&id=100009914444674.


СУОА приєднався до збору коштів на «Армію дронів»

Союз Українських Організаций Австралії (СУОА ) приєднався до глобального заклику для збору коштів, щоб подарувати Україні «Армію дронів», вкрай необхідну на шостому місяці повномасштабної війни. Австралійсько-українська громада об’єднала глобальні зусилля для підтримки заклику Президента України Володимира Зеленського до пожертвувань на закупівлю «Армії дронів». CУОA приєднався до до ініціативи, очолюваної Світовим Конґресом Українців (СКУ), пожертвувавши $140 000 австралійських доларів на президентську кампанію United24 в рамках проєкту СКУ «Єднаймося з Україною».

Деталі за посиланням: https://www.ukrainianworldcongress.org/ua/cuoa-pri%d1%94dnavsya-do-zbirki-na-armiyu-droniv-z-pochatkovoyu-pozhertvoyu-140000/


Українці Португалії звернулася до Міністра закордонних справ країни з проханням сприяти звільненню захисників Маріуполя

Спілка українців у Португалії звернулася до Міністра закордонних справ Португалії, пана Жоана Гомеш Кравіньо, з листом щодо сприяння визволення українських бранців, захисників Маріуполя та перегляду компромісної позиції Португалії щодо заборони видання віз у країни ЄС для громадян росії.

Деталі за посиланням: https://svitua.org/2022/09/02/ukrayinczi-portugaliyi-zvernulasya-do-ministra-zakordonnyh-sprav-krayiny-z-prohannyam-spryyaty-zvilnennyu-zahysnykiv-mariupolya/


У Ірландії відбувся фестиваль української культури

У Дубліні відбувся 1-й фестиваль української культури, організований Українським кризовим центром за підтримки Посольства України в Ірландії. «З нагоди святкування Дня Незалежності України в центрі Дубліна відбувся український фестиваль. Вітання з Днем Незалежності висловили  ірландські політики та представники дипломатичного корпусу», – йдеться на сторінці дипустанови.

Деталі за посиланням: https://www.global-ukraine.org/news/u-irlandiji-vidbuvsya-festival-ukrajinskoji-kulturi/news_details


У Чорногорії відкрили ще один Український центр

У місті Херцег-Новий відкрили Український центр, який займатиметься як гуманітарними, так і культурно-освітніми питаннями. Перший такий центр відкрили в Подгориці. Центр у Херцег-Новому з’явився у співпраці із Українською асоціацією «Добра Справа» та німецьким благодійним фондом «Help».

Деталі за посиланням: https://www.global-ukraine.org/news/u-chornogoriji-vidkrili-shche-odin-ukrajinskiy-centr/news_details

Інформація на Facebook-сторінці Посольства України в Чорногорії: https://www.facebook.com/ukrainian.embassy.me/posts/pfbid0F5FAUAR7kfvU7NZBK4Q6ea3uBNkjBWCica9jmoutkm1VUjjy45RWf3jqqzTGfT67l


У Намібії вперше відбувся фестиваль українського кіно

У Намібії вперше відбувся Фестиваль українського кіно. Організатором фестивалю була українська громада. «… Найвпливовіші місцеві ЗМІ висвітлювали наш фестиваль і на радіо The Namibian навіть грав наш гімн. Головною метою було доторкнутись до умів та сердець місцевого населення. Ми хотіли за допомогою мистецтва розповісти намібійцям більше про нашу культуру та історію, й, звичайно, розповісти правду про війну і поділись як кожен може допомогти», – зазначила Анастасія Шеремет, головна організаторка фестивалю, голова Асоціації «Намібія з Україною».

Деталі за посиланням: https://www.global-ukraine.org/news/ukrajinska-gromada-organizuvala-pershiy-kinofestival-u-afrikanskiy-namibiji


Українська спілка в Анкарі відкриває курси турецької для дітей з України

Українська спілка в Анкарі підписала протокол про співпрацю з Асоціацією солідарності з шукачами притулку та мігрантами з метою розширення можливостей підтримки українців в Анкарі.

Деталі за посиланням: https://www.ukrinform.ua/amp/rubric-diaspora/3545860-ukrainska-spilka-v-ankari-vidkrivae-kursi-tureckoi-dla-ditej-z-ukraini.html


ВІДЕО


Як Світовий Конґрес Українців допомагає наблизити перемогу України?

Доступ за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=cM5plT2p3rY


АНОНСИ


Панельна дискусія «Rajan Menon’s Trip to Ukraine, August 16–25»  на базі Українського Вільного Університету (07 вересня 2022 року)

7 вересня на базі УВУ відбудеться наступна панельна дискусія «Rajan Menon’s Trip to Ukraine, August 16-25», присвячена війні в Україні. Дискусію проводитимуть:

  • Александр Мотиль – професор Українського Вільного Університету та Університету Ратджерса, голова Кафедри політичних наук УВУ.
  • Раджан Менон – директор Великої стратегічної програми щодо пріоритетів оборони, старший науковий працівник Інституту війни Зальцмана та студій миру Колумбійського університету, позаштатний науковець Фонду міжнародного миру Карнеґі.

Подія відбудеться 7 вересня в Zoom о 18:00 за німецьким часом, о 19:00 – за українським та о 12:00 за американським часом (Нью-Йорк).

Посилання на дискусію: https://us02web.zoom.us/j/81801919190

Деталі за посиланням: https://ufu-muenchen.de/panelna-dyskusiya-rajan-menons-trip-to-ukraine-august-16-25/


Четверте заняття з онлайн-курсу фандрейзингу для діаспори «Пошук ресурсів: коли закінчуються гроші» (7 вересня 2022 року)

Четверте заняття з онлайн-курсу фандрейзингу для діаспори «Пошук ресурсів: коли закінчуються гроші» відбудеться 7 вересня 2022 року. Лекторкою буде Діана Гінку, спеціалістка з розвитку спроможності в European Union Global Diaspora Facility.  Зустріч відбуватиметься англійською мовою, найважливіші моменти та презентація будуть перекладені українською.  Учасники зможуть дізнатися про фонд European Union Global Diaspora Facility, як він працює, які види підтримки надає, як відбираються заявки і чим фонд може бути корисним для діаспори при майбутніх ґрантових конкурсах.

Детальніше: https://www.global-ukraine.org/news/diasporu-zaproshuyut-na-praktichne-zanyattya-shchodo-zaluchennya-pidtrimki-vid-mizhnarodnih-donoriv/news_details


Про зусилля українських громад, спрямовані на підтримку України, можна дізнатися більше на офіційній Facebook-сторінці нашого Інституту: https://www.facebook.com/idud.oa

 

© Назар Мартинюк (упорядкування)
© Дмитро Стретович (дизайн)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *