Академіку Миколі Мушинці – 85!

Вельмишановний і дорогий пане Миколо!

Прийміть наші щирі вітання зі славним Ювілеєм 85-ліття від колективу Інституту досліджень української діаспори Національного університету «Острозька академія»!

Нас із Вами пов’язує багаторічна плідна співпраця. Чим більше ми пізнавали Вас, знайомились із Вашою науковою працею, Вашим життям та діяльністю – тим більше захоплення викликали Ви – Людина, Вчений, Організатор науки, Зберігач культурної, мистецької, наукової спадщини нашого народу, Меценат! Ми висловлюємо слова захоплення Вашими глибокими знаннями, ерудицією, вмінням багато і плідно працювати, мати дивовижне розуміння наукових і суспільних потреб! 

Ваше життя є яскравим прикладом служіння малій і великій батьківщині. На Куровщині Ви багато років виступали в творчому фольклорному колективі, зберігаючи традиції славних предків. Збережене в Словаччині українське минуле, Ви вивчали на високому науковому рівні й через наукові праці донесли до читача в багатьох країнах, не лише в Україні. Ви зберегли голоси предків, додавши їх у національне пісенне багатоголосся. Щоденні довгі години праці трансформували у якісні наукові дослідження. Ви повернули десятки імен видатних українців, котрі силою обставин були відірвані від батьківщини – України – або забуті нею. Ви повернули Українському Всесвіту його цінні планети.

І Ви довели, що патріотизм може бути не просто словом, а справою життя. Саме завдяки Вашим зусиллям в Україну прийшли картини Олекси Новаківського, архів Олени Рудловчак і багато інших цінних пам’яток культури. І лише Ви привозили до бібліотеки нашого Інституту в Острозькій академії і до відділу зарубіжної україніки Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського в Києві, і до інших українських бібліотек та університетів цілі валізи цінних і рідкісних книг, що стали унікальним поповненням книжкових колекцій. Ваш дім завжди є відкритим для тих, хто прагне знайти нове знання, опрацювавши рідкісні джерела у Ваших чудових бібліотеці та архіві.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, натхнення, нових праць, задоволення від зробленого, радості від життя, реалізації задуманих проєктів! Нехай поруч із Вами завжди будуть Ваш Янгол-Хоронитель – вірна дружина пані Магда, чудові сини й онуки! 

З роси і води Вам, дорогий пане Миколо!

Зі щирою пошаною
Алла Атаманенко,
директор Інституту досліджень української діаспори
Національного університету «Острозька академія»,
доктор історичних наук, професор

 

Довідково:
Микола Мушинка – доктор філологічних наук, професор, дійсний член та Президент НТШ у Словаччині, Голова Асоціації україністів Словаччини, іноземний член НАН України, член Міжнародної комісії з дослідження національної культури Карпат та Балкан, українознавець, літературознавець, мистецтвознавець, бібліограф, фольклорист, автор численних наукових праць. 28 вересня 2012 року панові Професорові було вручено Диплом Почесного доктора Національного університету “Острозька академія” за значний внесок у розвиток національної освіти, науки, культури та духовності.

Залишити відповідь