Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія «Історичні науки» (Вип. 29)

Відкрити оригінал обкладинки

Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія «Історичні науки» / редкол. : В. В. Трофимович (голова ред.) [та ін.]. Острог: Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2019, Вип. 29. 146 с.

Науковий журнал присвячений проблемам української і світової історії, історіографії та джерелознавства. У ньому представлені наукові зацікавлення дослідників Національного університету «Острозька академія» та інших наукових і навчальних установ України.

Цей випуск стане у нагоді для фахівців-істориків, викладачів, аспірантів, студентів вищих закладів освіти та усіх, хто цікавиться теоретичними та практичними аспектами діаспорознавства.

Завантажити збірник одним файлом можна тут.

Зміст видання:

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

Георгій Потульницький
ОСНОВНІ ЕТАПИ ДИПЛОМАТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ГЕТЬМАНИЧА ГРИГОРА ОРЛИКА З ІНТЕГРАЦІЇ КОЗАЦЬКОГО ЧИННИКА ДО ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ФРАНЦІЇ У 1729–1759 РР.

Володимир Трофимович, Назар Мартинюк
ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНІ АСПЕКТИ ДІЯЛЬНОСТІ ЕМІГРАЦІЙНОГО УРЯДУ УНР В КРАЇНАХ ЄВРОПИ ТА ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ (1924–1940 РР.)

Володимир Потульницький
РОЛЬ ТА МІСЦЕ ГЕТЬМАНИЧА ДАНИЛА СКОРОПАДСЬКОГО У РОЗГОРТАННІ УКРАЇНСЬКОГО МОНАРХІЧНОГО РУХУ В ЕМІГРАЦІЇ У 1931–1957 РР.

Галина Саган
ВІДРОДЖЕННЯ РЕЛІГІЙНОГО ЖИТТЯ УКРАЇНЦІВ ЮГОСЛАВІЇ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

Світлана Годжал
ДІЯЛЬНІСТЬ МАРКА АНТОНОВИЧА В СТУДЕНТСЬКОМУ ТОВАРИСТВІ НАЦІОНАЛЬНОГО СОЛІДАРИЗМУ «ЗАРЕВО»

Григорій Ігнатуша
ВНЕСОК ОЛЕКСАНДРА ВОРОНИНА У НАЦІОНАЛЬНЕ ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНИ

Алла Атаманенко
РОЛЬ ЗАКОРДОННИХ УКРАЇНЦІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ПУБЛІЧНІЙ ТА КУЛЬТУРНІЙ ДИПЛОМАТІЇ: ІСТОРИЧНИЙ І СУЧАСНИЙ АСПЕКТИ

ІСТОРІОГРАФІЯ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВО

Галина Клинова-Дацюк
ПРОБЛЕМИ КОЗАЦЬКО-ГЕТЬМАНСЬКОЇ ДОБИ В ПРАЦЯХ ЧЛЕНІВ НАУКОВОГО ТОВАРИСТВА ІМ. ШЕВЧЕНКА В НІМЕЧЧИНІ (1947–1950 РР.)

Наталія Конопка
МИХАЙЛО АНТОНОВИЧ ЯК ДОСЛІДНИК ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

Олександр Мельник
НАУКОВІ КОНТАКТИ МИКОЛИ КОВАЛЬСЬКОГО З УКРАЇНСЬКИМИ ДІАСПОРНИМИ ІСТОРИКАМИ У 1990-Х – НА ПОЧАТКУ 2000-Х РОКІВ

Микола Нагірний
ХОРВАТСЬКО-УКРАЇНСЬКІ ВЗАЄМИНИ У ДОСЛІДЖЕННЯХ ЗДРАВКИ ЗЛОДІ

Ігор Стамбол
ВАРШАВСЬКИЙ АРХІВ ІВАНА ТА ЮРІЯ ЛИП ЯК ІСТОРИКО-БІОГРАФІЧНЕ ДЖЕРЕЛО

Данило Кравець
АРХІВ МИРОСЛАВА ПРОКОПА У ФОНДАХ ВІДДІЛУ РУКОПИСІВ ЛЬВІВСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА

о. Юрій Мицик
ЛИСТИ М.П. КОВАЛЬСЬКОГО ДО О.М. АПАНОВИЧ

Ярослав Сеник
ЛИСТУВАННЯ Д-РА ВОЛОДИМИРА ГОРБОВОГО З ДІАСПОРОЮ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ВІДДІЛУ РУКОПИСІВ ЛННБ УКРАЇНИ ІМ. В. СТЕФАНИКА)

Ірина Рибачок
ЖУРНАЛ «ГРОМАДЯНКА» ЯК ДЖЕРЕЛО ДО ВИВЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОБ’ЄДНАННЯ УКРАЇНСЬКИХ ЖІНОК НА ЕМІГРАЦІЇ

РЕЦЕНЗІЇ

Алла Атаманенко, Назар Мартинюк
РЕЦЕНЗІЯ: З ЛАБОРАТОРІЇ ТВОРЕННЯ «ЕНЦИКЛОПЕДІЇ УКРАЇНОЗНАВСТВА». ВІДП. РЕД. М. ЖЕЛЕЗНЯК; ІНСТИТУТ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАН УКРАЇНИ. КИЇВ, 2018. 352 С.

Назар Мартинюк, Алла Атаманенко
РЕЦЕНЗІЯ: «ВІСНИК – АНҐЕЛІАФОРОС 2017»: ЩОРІЧНИЙ УКРАЇНСЬКО-ГРЕЦЬКИЙ АЛЬМАНАХ / ГОЛ. РЕД. Г. МАСЛЮК. АФІНИ, ГРУДЕНЬ 2017. 414 С.